FLOGGING MOLLY Fredag 19.07.24 CHELSEA WOLFE + support: Kælan Mikla Søndag 16.06.24 WHEEL + support: Molybaron Torsdag 12.12.24 JIREEL Torsdag 21.11.24

Søk
Søk på www.rockefeller.no

Meny Nyhetsbrev
Meld deg på Rockefellers nyhetsmail.

Samarbeidspartnere

OBOS

Ticketmaster


 
Program << >>

Onsdag 15/03-2023 John Dee
THE FAR SIDE - Formerly of The Pharcyde w/ Imani, Fatlip & Slimkid 3
+ DJ Abilities


Den legendariske hiphop-gruppen fra Los Angeles gjester endelig Oslo igjen etter at de spilte for et utsolgt og begeistret publikum for 3 år siden.

Gutta debuterte allerede i 1992 med albumet Bizarre Ride II the Pharcyde, som inneholdt klassikeren «Passin’ Me By». Låta har fått en liten renessanse, blant annet i serien Flus på NRK.

I 1995 slapp de oppfølgeren Labcabincalifornia der de fikk en stor hit med låta «Runnin». Albumet er kåret til et av tidenes beste hiphop-album av Pitchfork og The Source. De har turnert med De La Soul og A Tribe Called Quest, og jobbet med blant andre J Dilla og Diamond D.

Det er en virkelig godbit for hiphop-fans at de kan oppleve Fatlip, Imani og Slimkid3 fremføre hiphop-klassikere som «Drop», «She Said», «Runnin’», «Passin’ Me By» og «Ya Mama» på en intim scene. Gutta er et fyrverkeri på scenen, og denne gangen er de i tillegg forsterket med DJ Abilities (Rhymesayers)!

Bill. kr. 325,- + bill.avg. 18 år leg.
Dørene åpner kl. 19.00.


Legg til i kalender Share
Vi anbefaler også ...
 
Program RF JDSS
Søndag
14.04.24
HAMFERD
+ support: Monograf
Tirsdag
16.04.24
FLETCHER
In Search Of The Antidote Tour
+ support: ARXX
Onsdag
17.04.24
STRENGEPLUKK
+ support: We Met In June
Onsdag
17.04.24
Strømløst:
DELILLOS' VAKRESTE
– Ekstrakonsert
Torsdag
18.04.24
KILLER KID MOZART
with special guests: Neighbouring Sounds + Law of All
Torsdag
18.04.24
Strømløst:
DELILLOS' VAKRESTE
Fredag
19.04.24
LARS VAULAR
+ support: Martin Hazy + Pen Gutt
Fredag
19.04.24
Hyperfauna presenterer
CROCKPOT
Igubu / DJ Horseman / Ars.Dada / Dr. Roman / Solreven / Hårek
Fredag
19.04.24
THE GOOD THE BAD AND THE ZUGLY
+ support: Gerilja
Fredag
19.04.24
HELLSONGS
Lørdag
20.04.24
Nordic Music Celebration:
EUROVISION NIGHT
Hosted by Marte Stokstad
Lørdag
20.04.24
Nordic Music Celebration:
THE OFFICIAL AFTER PARTY
Lørdag
20.04.24
EL CUERO
+ support: The Impossible Green
Søndag
21.04.24
NOVO AMOR
Mandag
22.04.24
MAGNUM
Tirsdag
23.04.24
BARRINGTON LEVY
Onsdag
24.04.24
MELISSA HORN
Onsdag
24.04.24
BLIND CHANNEL
+ support: Ghøstkid + Rock Band From Hell
Torsdag
25.04.24
MELISSA HORN
Torsdag
25.04.24
EMERGENZA FESTIVAL 2024
Semifinale

Design og implementasjon: JPG Jungelpatruljen