ZIGGY ALBERTS Tirsdag 14.05.19 GUS DAPPERTON Søndag 31.03.19 XAVIER RUDD Torsdag 04.07.19 LITTLE STEVEN & THE DISCIPLES OF SOUL Mandag 03.06.19

Søk
Søk på www.rockefeller.no

Meny Nyhetsbrev
Meld deg på Rockefellers nyhetsmail.

Samarbeidspartnere

OBOS

Ticketmaster



SPIDERGAWD + support: Bokassa Lørdag 23.02.19


JIMMY CARR The Best of Ultimate Gold Greatest Hits World Tour Kl. 21.15: Ekstrashow Lørdag 23.02.19

 
Program << >>

Onsdag 16/01-2019 Rockefeller
AMORPHIS
+ SOILWORK
Support: Jinjer +
Nailed To Obscurity


Det er duket for et internasjonalt toppmøte innen metal, når finske Amorphis og svenske Soilwork skaper en episk cocktail sammen på scenen, supplert med ukrainske Jinjer og tyske Nailed to Obscurity.

De finske metalmelankolikerne i Amorphis har hatt stor suksess med albumet «Queen Of Time», som kom på Nuclear Blast i mai i år. Deres progressive metal baserer mye av tekstene sine på det finske litterære verket Kalevala. Den episke tilnærmingen forsterkes på det nye albumet med bruk av strykere, fløyter, orkesterarrangementer og kor.

Soilwork jobber for tiden med oppfølgeren til «The Ride Majestic» fra 2015. Dette blir deres første konserter i kjølvannet av det nye albumet. Bandet spiller melodisk göteborgsk metal, som låner riff fra klassisk hardrock fra slutten av 70-tallet og begynnelsen av 80-tallet.
Bill. kr. 400,- + bill.avg. 18 år leg.
Dørene åpner kl. 19.00.



Legg til i kalender Share

Vi anbefaler også ...
 
Program RF JDSS
Fredag
22.02.19
THE MIDNIGHT
+ vorspiel/nachspiel med DJ Alex Tjore
Fredag
22.02.19
RSP & THOMAX
+ support: Smeke Reven & Knekten Orginal / Kantona
+ DJ-support: DJ Beatriixx
Fredag
22.02.19
KUMARS KARAOKE KØPP
Lørdag
23.02.19
SPIDERGAWD
+ support: Bokassa
Lørdag
23.02.19
SUGAR SHACK SOUL CLUB
Lørdag
23.02.19
JIMMY CARR
The Best of Ultimate Gold Greatest Hits World Tour
Kl. 21.15: Ekstrashow
Lørdag
23.02.19
HAKEN
+ support: Vola + Bent Knee
Lørdag
23.02.19
JIMMY CARR
The Best of Ultimate Gold Greatest Hits World Tour
Kl. 18.00
Mandag
25.02.19
LOST UNDER HEAVEN
Tirsdag
26.02.19
SIRENIA
+ special guests: Elyose / Alight
Tirsdag
26.02.19
LIL XAN
Hovedsal – 18 år leg.
Tirsdag
26.02.19
LIL XAN
Galleri – Fri alder
Onsdag
27.02.19
Oslo Rock Dealers presenterer:
SLASH AFTERPARTY
Onsdag
27.02.19
WHITE LIES
+ support: Boniface
Onsdag
27.02.19
SLASH
featuring Myles Kennedy and the Conspirators
+ support: Altitudes & Attitudes
Torsdag
28.02.19
BY:LARM–FESTIVALEN 2019
Sentrum Scene torsdag
– Galleri (fri alder)
Guleed (SE)
Ozzy (SE)
ARIF
Torsdag
28.02.19
BY:LARM-FESTIVALEN 2019
Rockefeller & John Dee torsdag:
Pom Poko
Safario
Emma Steinbakken
Chris Abolade
Becky & The Birds
Westerman
Alexander Oscar
Konradsen
Moyka
Iris
Torsdag
28.02.19
BY:LARM–FESTIVALEN 2019
Sentrum Scene torsdag
– Hovedsal (18 år leg.)
Guleed (SE)
Ozzy (SE)
ARIF
Flohio (UK)
Erik Lundin (SE)
Torsdag
28.02.19
BY:LARM-FESTIVALEN 2019
– Festivalpass
Fredag
01.03.19
BY:LARM-FESTIVALEN 2019
Sentrum Scene fredag
– galleri (fri alder):
Nils Bech
BenjiFlow
Elias Boussnina

Design og implementasjon: JPG Jungelpatruljen