KAKKMADDAFAKKA + support: Egge Fredag 29.03.19 TEDESCHI TRUCKS BAND Onsdag 10.04.19 DAVID GRAY Tirsdag 07.05.19 LISA GERRARD & THE MYSTERY OF THE BULGARIAN VOICES – Hovedsal Søndag 20.10.19

Søk
Søk på www.rockefeller.no

Meny Nyhetsbrev
Meld deg på Rockefellers nyhetsmail.

Samarbeidspartnere

OBOS

Ticketmaster

Showpakker



HVORFOR DET? med Trond-Viggo Torgersen / Bjarte Tjøstheim Tirsdag 02.04.19

 
Program << >>

Lørdag 15/06-2019 John Dee
DARK ELECTRONIC OSLO:
Kant Kino // Hell:Sector // Xenturion Prime


Det blir et variert program av elektronisk musikk fra undergrunnen når andre utgave av Dark Elektronic Oslo drar igang på John Dee 15. juni!

Det serveres EBM, futurepop, powersynth, aggrotech og industriel metal med innslag av andre elektroniske elementer når Kant Kino, Hell:Sector og Xenturion Prime entrer scenen for tre veldig forskjellige konserter, men alle samlet under den noe mørkere fanen av elektronisk musikk. Før og etter konsertene blir det klubb med DJ og et rikt spekter av den elektroniske musikken vi er blitt så glad i.

KANT KINO spiller mørk og melodiøs EBM, med influenser fra alt fra industri til synthpop. Bandet har holdt på i over ti år, og har utgitt tre full-lengdere og en håndfull EP-er på belgiske Alfa-Matrix.

HELL:SECTOR er tilbake med sin nådeløse blanding av aggrotech, metal og industrial, og leverer harde beats, sinte synther, tunge gitarer og snerrende glefs mot religion, korrupte ledere, en menneskehet på vei mot avgrunnen og en verden som er i ferd med å rives i biter.

XENTURION PRIME sin varierte, men unike stil har fått tilnavnet powersynth. Emosjonelt ladet synthmusikk med innslag av nostalgi og futurisme, kombineres med hardslående industrielle låter og episke instrumentalspor.

Bill. kr. 200,- + bill.avg. 18 år leg.
Dørene åpner kl. 20.00.

Billetter i salg fredag 15. mars kl. 09.00.


Legg til i kalender Share
Vi anbefaler også ...
 
Program RF JDSS
Tirsdag
26.03.19
Smuglesning:
JOSIMAR 02/2019
Live-podcast
+ Norge–Sverige på storskjerm (EM-kvalifisering)
Onsdag
27.03.19
KARPE
Onsdag
27.03.19
COLTER WALL
+ support: Belle Plaine
Torsdag
28.03.19
UNDERWING
HARMONY DRIVE
PÅLS BUTIKK
SWIFAN EOLH & THE MUDRA CHOIR
Torsdag
28.03.19
KARPE
Fredag
29.03.19
SUNNIVA LUNDH
Fredag
29.03.19
KAKKMADDAFAKKA
+ support: Egge
Fredag
29.03.19
KARPE
Lørdag
30.03.19
MOVITS!
Lørdag
30.03.19
KARPE
13–17 år leg.plikt
Søndag
31.03.19
GUS DAPPERTON
Tirsdag
02.04.19
HVORFOR DET? med
Trond-Viggo Torgersen / Bjarte Tjøstheim
Onsdag
03.04.19
Klassekampen Musikkmagasinet & Rockefellers POPQUIZ
Onsdag
03.04.19
Strømløst:
AMUND MAARUD & LUCKY LIPS
+ support: Kenneth Norum
Torsdag
04.04.19
THE ALARM
+ support: Novocaine
Fredag
05.04.19
UNGE FERRARI
– fri alder (galleri)
Fredag
05.04.19
AFTENPODDENS STORE VÅRQUIZ
Fredag
05.04.19
FRANKIE COSMOS
+ support: Ian Sweet
Fredag
05.04.19
UNGE FERRARI
– 18 år leg. (hovedsal)
Lørdag
06.04.19
THE DOGS – releasekonsert
+ special guests: The Flaming Sideburns / The Good The Bad and The Zugly

Design og implementasjon: JPG Jungelpatruljen